Wynagrodzenie kancelarii
Wynagrodzenie za usługi świadczone przez kancelarię ustalane jest indywidualnie z każdym Klientem, przy czym na jego wysokość wpływa w szczególności stopień skomplikowania sprawy oraz konieczny nakład pracy.
Kancelaria, wychodząc naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom Klientów, proponuje kilka form współpracy.
Wynagrodzenie ryczałtowe
Stanowi określoną z góry kwotę wynagrodzenia, w ramach której kancelaria wykonuje umówioną z Klientem usługę prawną (sporządzenie pisma, prowadzenie sprawy, udzielenie porady prawnej, inne).
Stosowane zarówno w przypadku Klientów indywidualnych, jak również podmiotów gospodarczych.
W przypadku stałej obsługi prawnej przedsiębiorców wynagrodzenie ryczałtowe ustalane jest po dokładnym zapoznaniu się ich zapotrzebowaniem jako miesięczne wynagrodzenie kancelarii.
Wynagrodzenie godzinowe
Stanowi określoną stawkę za godzinę usługi prawnej oferowanej przez kancelarię. Po wykonaniu zlecenia, w ramach rozliczenia, Klient otrzymuje zestawienie godzinowe określające podjęte przez kancelarię czynności.
Stosowane w przeważającej mierze w odniesieniu do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
W stosunku do klientów indywidualnych, proponowane w sytuacji, gdy nie jest możliwe przewidzenie dokładnego zakresu czynności koniecznych do podjęcia w ramach usługi oraz związanego z tym nakładu pracy.
Wynagrodzenie mieszane
Stanowi połączenie dwóch form rozliczeń z Klientem – ryczałtowej z godzinową. Przewidywane na wypadek przekroczenia ustalonego z Klientem w ramach wynagrodzenia ryczałtowego limitu godzinowego, po którym naliczana jest obniżona stawka godzinowa.
Stosowane głownie do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dla których kancelaria świadczy stałą obsługę prawną.
Wynagrodzenie z premią za sukces
Ustalane jako podstawowe wynagrodzenie ryczałtowe w niższej niż zwyczajowo kwocie wraz z premią (określoną procentowo bądź ryczałtowo) za pozytywny wynik świadczonej przez kancelarię usługi.
Stosowane zarówno w przypadku Klientów indywidualnych, jak również podmiotów gospodarczych.
Proponowane w szczególności w sprawach o podwyższonym stopniu trudności i złożoności, wymagających nieprzeciętnego nakładu pracy.